Alight i słoneczne PPA

Energia słoneczna dla firm

Obecnie na świecie ponad jedna trzecia nowych mocy produkcyjnych w energetyce to energia słoneczna, co sprawia, że ​​ jest ona oczywistym wyborem dla liderów we wszystkich branżach przemysłu.

Alight buduje, jest właścicielem i operuje projektami fotowoltaicznymi zarówno tymi wytwarzającymi energię na miejscu (on-site) jak i przyłączonymi do sieci dystrybucyjnej (off-site), oferując zieloną energię po przewidywalnej, konkurencyjnej cenie.

Nasz zespół specjalizuje się w umowach zakupu energii słonecznej (PPA), określanymi również jako solar-as-a-service, a naszym celem jest zapewnienie dzięki energii słonecznej sukcesu firmom, z którymi współpracujemy.

Ponad jedna trzecia nowych mocy wytwórczych w energetyce to projekty fotowoltaiczne, a energia słoneczna jest oczywistym wyborem dla wiodących firm na całym świecie.

Jakie korzyści dla firm płyną z energii słonecznej?

Wzrost rentowności

Obecnie w większości lokalizacji koszt energii słonecznej jest niższy niż koszt zakupu energii z sieci. Dzięki fotowoltaicznemu PPA od samego początku płacisz mniej za energię. Bez kosztów początkowych i bez ryzyka operacyjnego.

Przewidywalność cen energii

Kontraktuj na długie terminy znaczną część zużycia energii elektrycznej po niskiej, stałej cenie, zabezpieczając się przed zmiennością rynku i szokami cenowymi.

Lepsze dla naszej planety

Miej rzeczywisty wpływ na środowisko, przyczyniając się do zwiększenia produkcji zielonej energii. Ta cecha fotowoltaicznej umowy PPA pomaga osiągnąć twoje indywidualne cele środowiskowe i przyczynia się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Dlaczego PPA?

Umowa zakupu energii słonecznej (fotowoltaiczna umowa PPA) przyspiesza przejście na zieloną energię, jednocześnie dając wymierne oszczędności finansowe i zabezpieczenie przed zmiennością rynku.

W 2019 roku na świecie, według Bloomberg New Energy Finance, prawie 20 GWh energii odnawialnej pochodziło z nowo zawartych umów PPA, o 40% więcej niż rok wcześniej. Dzięki przejściu liderów branży, takich jak Google, Walmart czy Heineken na fotowoltaiczne umowy PPA, rozwiązanie to staje się standardem dla myślących przyszłościowo firm. W przeciwieństwie do kupowania energii z już zbudowanych zielonych źródeł, budowa nowych instalacji słonecznych tworzy „dodatkowość” – więcej zielonej energii na świecie.

O Alight

Założona w 2013 roku firma Alight (wcześniej Eneo) jest wiodącym dostawcą umów na zakup energii słonecznej w krajach skandynawskich. Naszym celem jest pomaganie firmom oszczędzać pieniądze i czynić dobro dzięki zrównoważonej technologii fotowoltaicznej, już teraz i w dłuższej perspektywie

Przedsiębiorstwa zaczynają być otwarte na wykorzystanie energii słonecznej w celu obniżenia kosztów i zmniejszenia śladu węglowego, a także do zabezpieczenia się przed ryzykiem rynkowym.

Mamy w zarządzaniu lub w budowie 45 projektów fotowoltaicznych PPA o łącznej mocy ponad 38 MW. Obecnie rozwijamy ponad 500 MW projektów w formule PPA w całej Europie. Naszych 28 pracowników udowadnia, że mały i wyspecjalizowany zespół może mieć duży wpływ na otoczenie. Naszym celem jest osiągnięcie co najmniej 1 GW fotowoltaicznych umów PPA do 2025 r. Inwestujemy w najnowocześniejsze rozwiązania cyfrowe i magazynowe, aby zmaksymalizować ekonomiczną wartość energii słonecznej dostarczanej naszym klientom. Nieustannie aktualizujemy nasze umowy PPA, aby odzwierciedlały rosnącą zdolność instalacji solarnych do udziału w rynku energii i świadczenia usług sieciowych.

Firma Alight została założona w 2013 roku przez szwedzkich przedsiębiorców Haralda Överholma (CEO), Richarda Nicolina (CFO) i Wilhelma Löwenhielma (Przewodniczący Rady). Pomysł narodził się podczas pisania przez Haralda pracy doktorskiej na temat fotowoltaicznych umów PPA na Uniwersytecie w Cambridge. Harald dostrzegł potencjał w zbudowaniu ogólnoeuropejskiego zespołu posiadającego specjalistyczną wiedzę na temat fotowoltaicznych umów PPA, który mógłby przyspieszyć przejście dużych korporacji na czystą energię, dzięki prostym i efektywnym kosztowo rozwiązaniom. Nasza siedziba mieści się w Sztokholmie w Szwecji, ale oferujemy nasze usługi na całym świecie.

Po więcej informacji 

Kontakt:
Pascal Olin, pascal.olin@alight-energy.com, +46 76 820 5265
Grzegorz Skarzynski, grzegorz.skarzynski@alight-energy.com